top of page

Sesja noworodkowa 

Fotografia daje możliwość zatrzymania chwil na obrazie, dzieci bardzo szybko rosną, zmieniają się dlatego tak ważna jest sesja noworodkowa by chociaż na zdjęciach zatrzymać czas i wspomnienia.

Sesje noworodkową wykonujemy do 14 dnia życia Maleństwa. W nagłych przypadkach, kiedy to z przyczyn niezależnych od nas sesja nie może odbyć się do 14 dni, wtedy wykonujemy sesję  do 24 dnia życia dziecka.

Im wcześniej, tym sesje przebiegają sprawniej i bez stresu dla dzidziusia i dla Was. Wynika to z faktu, że im młodszy noworodek, tym ma głębszy sen i można go układać w różnych pozycjach.

 

Czas trwania takiej sesji to od 2 do 4 godzin, w zależności czy dzidziuś będzie chciał spać, jak długo będzie trwało karmienie itp. To Wasz maluch dyktuje ile będzie trwała sesja i jak będzie wyglądała.

Na początku sesji wykonujemy ujęcia z rodzicami i rodzeństwem. Na reszcie sesji zostaje już tylko mama z maluszkiem i tutaj głównie chodzi o bezpieczeństwo maluszka i czas trwania sesji.

Sesję noworodkową należy zarezerwować jeszcze w okresie trwania ciąży. Ustalamy dwa wstępne terminy sesji w okolicach planowanego terminu porodu, natomiast zaraz po narodzinach kontaktujecie się ze mną i ustalamy ostateczną datę naszego spotkania oraz szczegóły sesji.

W moim studio możemy wykonać :

1) Pozycjonowaną sesję noworodkową czyli ujęcia maluszka w różnych rekwizytach m.in. w misie, wiaderku, na beanbagu czy też na łóżeczku, w kolorystyce dopasowanej do płci dziecka. 

Dla maleństwa oferuję piękne dekoracje, milutkie kocyki, eleganckie ubranka, ręcznie robione czapeczki i opaski.

Ujęcia rodzinne wykonujemy na jednolitym tle lub na scenerii boho. 

2) Lifestylową sesję noworodkową pełną naturalnych i minimalistycznych kadrów. Zdjęcia wykonujemy na aranżacji boho, bez dodatków i różnorodnych stylizacji. Koncentrujemy się na prawdziwych emocjach, naturalnych pozach, utrwalamy w kadrze to co najważniejsze- miłość i bliskość między najbliższymi. 

W każdej opcji jest możliwość wypożyczenia stylizacji do ujęć rodzinnych, dla kobiet i starszego rodzeństwa.

DSC_4318-Sesja noworodkowa.JPG

Pakiet Gold
(SESJA POZYCJONOWANA LUB LIFESTYLOWA)

 • Portrety rodzinne + 3 stylizacje  maluszka

 • 10 wybranych ujęć w wersji cyfrowej ( wysłanych przez galerię internetową)

 • 10 wydruków w formacie 15x21 cm, w eleganckim pudełku

 • Dodatkowe ujęcie z sesji płatne 60 zł/sztukę (wersja cyfrowa zdjęcia i odbitka)

 • Czas trwania sesji od 2-3 godzin ( z karmieniem, przewijaniem i tuleniem maluszka)

 • Konsultacja telefoniczna przed sesją

Cena 800

Pakiet Platinum
(SESJA POZYCJONOWANA I NATURALNA)

 • Portrety rodzinne + 5 stylizacji maluszka

 • 15 wybranych ujęć w wersji cyfrowej ( wysłanych przez galerię internetową)

 • 15 wydruków w formacie 15x21 cm, w eleganckim pudełku

 • Dodatkowe ujęcie z sesji płatne 55 zł/sztukę (wersja cyfrowa zdjęcia + odbitka)

 • Czas trwania sesji do 4 godzin ( z karmieniem, przewijaniem i tuleniem maluszka)

 • Konsultacja telefoniczna przed sesją

Cena 1100

Sesja Noworodkowa Michaliny (2).jpg

Sesja noworodkowa - pozycjonowana

Sesja noworodkowa - Lifestylowa

 • Kiedy wykonać sesję noworodkową?
  Sesję noworodkową najlepiej wykonać między 4-14 dobą życia maleństwa. Im szybciej, tym sesje przebiegają sprawniej i bez stresu dla dzidziusia i dla Was. Wynika to z faktu, że im młodszy noworodek, tym ma on głębszy sen i można go układać w różnych pozycjach. Sesję noworodkową należy zarezerwować jeszcze w okresie ciąży.
 • Gdzie odbywa się sesja ?
  Sesja noworodkowa odbywa się w studio w Rybniku, sesję zaczynamy koło 10:30. Przyjeżdżacie i o nic się nie martwicie. Gwarantuję: - komfortowe, ogrzewane, profesjonalne studio , - indywidualną stylizację dopasowaną do płci maleństwa, - harmonijną i szczegółowo opracowaną scenografię oraz kompozycję zdjęć, - delikatne i przyjemne w dotyku rekwizyty: nastrojowe tła, dziergane czapeczki, lekkie opaski, puchate ubranka, miękkie kocyki i stylowe skrzyneczki
 • Jak długo trwa sesja ?
  Czas trwania sesji noworodkowej jest trudny do określenia. Przygotowuję wstępny scenariusz takiej sesji, ale to maluszek i jego potrzeby dyktują rytm pracy, który dostosowany jest do pór karmienia, przewijania i tulenia. Sesja noworodkowa trwa zwykle od 2-4 godzin. Dlatego sugeruję, aby na dzień naszego spotkania nie planować innych zajęć.
 • Co zabrać i jak przygotować się na sesję?
  SESJA NOWORODKOWA: Dla maleństwa oferuję piękne dekoracje, milutkie kocyki, eleganckie ubranka, ręcznie robione czapeczki i opaski. Musicie jednak zabrać kilka niezbędnych rzeczy: 1. Dla Dzidziusia: - 1 kocyk (niewyprany, aby maluszek czuł swój zapach) - Smoczek - Zapas pieluszek do przewijania + chusteczki nawilżające + kremik - Pieluszki tetrowe - Podkład na przewijak - W miarę możliwości odciągnięte mleko do butelki 2. Dla Rodziców i Rodzeństwa: Jeden zestaw ubrań dopasowany kolorystycznie. Do wyboru: a) Pierwszy, w ciemnych kolorach. Najlepiej sprawdzą się czarne (ew. granat, bordo), jednolite stroje (bez nadruków i napisów), b) Drugi zestaw w jasnych kolorach (bluzka/sukienka): biel, beż, kremy, pastele ,szarości. Dodatkowo, proszę o przygotowanie obuwia na zmianę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Proszę o nakarmienie maluszka przed wyjazdem do syta. Fajnie by było gdyby maluch nie spał przed sesją zbyt długo. Sesję zaczynamy od ujęć rodzinnych.
bottom of page