top of page

Regulamin Sesji Fotograficznych

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia, wydarzeń i najczęściej zadawanych pytań. Nazywam się w nim „FOTOGRAFEM”, a każdego kto korzysta z moich usług „KLIENTEM”

 

1. Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu.

Decyzja o skorzystaniu z usług fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.

 

2. Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu.

 

3. Termin sesji jest rezerwowany przez 3 dni. W tym czasie należy wpłacić bezzwrotny zadatek w wysokości 30% ( od całości kwoty danego pakietu) na konto:

Jagoda Pieruszka Fotografia

74 1140 2004 0000 3202 7592 4551

W tytule: data sesji, nazwa, imię i nazwisko

W razie braku wpłaty w wyznaczonym czasie, termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

 

4. Zmiana ustalonej daty sesji – możesz zmienić datę sesji dwa razy bez względu na podaną przyczynę, jednak do daty sesji nie może być mniej niż 7 dni kalendarzowych. Przy trzeciej zmianie daty, gdy zostało mniej niż 7 dni do planowanej sesji zadatek przepada bez możliwości zwrotu kosztów. Wyjątkiem jest choroba dziecka wtedy sesję możesz przełożyć  najpóźniej na 2 dni przed sesją.

 

5. Fotograf zastrzega sobie prawo do przesunięcia sesji bez konsekwencji. Fotograf zdaje sobie sprawę z wysiłku jaki klient musi ponieść i bardzo to szanuję, ze względu na to sesje przesuwa w niezwykle wyjątkowych sytuacjach.

 

6. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Przekazywane Fotografowi dane są przetwarzane tylko i wyłącznie w ramach wykonywanej usługi.

 

7. Fotograf na około 7 dni przed sesją kontaktuje się z Państwem aby ustalić szczegóły sesji.

 

8. Na dzień przed sesją fotograf wysyła sms przypominający o sesji. W przypadku braku potwierdzenia do wieczora tego samego dnia o przybyciu na sesję fotograf anuluje termin sesji, a zadatek na sesję przepada.

 

9. Punktualność przybycia na sesję jest bardzo ważna. Jeśli czujesz, że się spóźnisz poinformuj mnie o tym, gdyż po 15 minutach spóźnienia Fotograf zaczyna zajmować się innymi zleceniami swojej firmy. Klient powinien pamiętać, że spóźnienie jest kosztem poświęcanego mu czasu. Proszę pamiętaj, że mamy innych klientów zarezerwowanych w dni zdjęciowe, także przybycie na czas na sesję jest priorytetem.

10. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii jaką zakupił. Nie ma możliwości otrzymania "reszty" zdjęć czyli fotografii surowych bez obróbki. Klient może jednak zakupić dodatkowe ujęcia, które zostaną poddane obróbce graficznej. Nie ma możliwości otrzymania plików RAW , bez obróbki.

Zdjęcia, których nie wybierzecie, zostają usunięte z dysków po 3 miesiącach od wyboru przez Was zdjęć.

 

11. Każdy zamawiający do 7 dni od daty wykonania sesji otrzymuje galerię online ze wszystkimi dobrymi ujęciami do wglądu

i wyboru zdjęć określonych w pakiecie. Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte po zakupieniu i opłaceniu ujęcia.

 

12. Na wybór zdjęć z sesji Klient ma 2 dni przy Mini Sesjach i 7 dni przy sesjach ze standardowej oferty, licząc od momentu wysłania galerii online. Jeśli klient przekroczy właściwy czas wyboru zdjęć, czas oczekiwania może się znacznie wydłużyć

( w sezonie wysokim nawet do 60 dni roboczych). Czas oczekiwania na zdjęcia liczony jest od wyboru przez klienta zdjęć
lub opłaceniu dodatkowych ujęć czy foto produktów.  

 

13. Jeżeli klient dokonał wyboru dodatkowych ujęć lub foto produktów musi dokonać opłaty , przelewem na konto, gdyż bez tego fotografie nie zostaną przygotowane. Czas na obróbkę liczony jest od dnia dokonania wpłaty za dodatkowe ujęcia.

W przypadku dokupienia ujęć czas oczekiwania na zdjęcia może się wydłużyć.

14. Wybrane oraz opłacone przez Klienta fotografie zostaną poddane autorskiej obróbce i delikatnemu retuszowi. Czas oczekiwania na gotowy produkt to maksymalnie 40 dni robocze od wyboru zdjęć przez klienta lub zrobienia przelewu za dodatkowe ujęcia. Jeśli w pakiecie są wydruki lub inne foto produkty typu foto album lub foto-obraz na realizację należy doliczyć 10 dni roboczych.

 

15. Usługa Express + 50% wartości zlecenia ( zlecenie oddane w ciągu 14 dni roboczych od dnia wyboru ujęć przez Klienta)

 

16. Fotograf pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00-15:30 , wyjątkiem są plenery w okresie wiosenno-letnim, wtedy zdjęcia wykonujemy późnym popołudniem. Sesja w sobotę to dopłata + 100 zł.

17. Na sesjach obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA (w tym telefonem komórkowym) przez każdego poza Fotografem.

18. Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20zł – paczkomat lub kurier. Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 14 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest do tego gotowy. Po tym okresie, nieodebrany produkt końcowy zostaje zniszczony. Całkowity koszt ponownej realizacji produktu pokrywa Klient.

19. Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na:

– facebook Jagoda Pieruszka Fotografia

– instagramie: jagodapieruszka_fotografia

– stronie www.jagodafoto.pl

– podczas wystaw, wernisaży

– publikacji w prasie czy materiałach reklamowych

Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę. Klient w każdej chwili ma możliwość ze zgody wycofać się. Klient udziela zgód w dniu sesji lub po obróbce zdjęć.

20. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem.

21. Wykonawca zabrania wszelkich ingerencji w przekazanych Klientowi zdjęciach. Szczególnie kadrowania, zmiany kolorystyki, nakładania na zdjęcia filtrów i pokazywania publicznie ( np. na facebooku) tak przerobionych zdjęć.

22. Prawa autorskie do zdjęcia są ZAWSZE fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu PRAWA AUTORSKIEGO zatem nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

23. Za wszelkie szkody wyrządzone w studiu przez klienta oraz osoby i zwierzęta, które przyszły z nim na sesję lub znajdujące się pod jego opieką odpowiada klient, co dotyczy m.in. stylizacji, ubioru, sprzętu fotograficznego, wyposażenia studia. Zapewniając maksimum bezpieczeństwa w trakcie sesji proszę o zachowanie zdrowego rozsądku. Klient zgłaszając się na sesję ponosi odpowiedzialność w przypadku wyrządzenia szkody przez siebie, osoby i zwierzęta, które przyszły z nim na sesję lub znajdujące się pod jego opieką i ponosi wszelkie koszty związane z ich naprawą na podstawie wystawionej faktury.

24. Klient bierze odpowiedzialność za zdrowie osób uczestniczących w sesji oraz fotografa w związku z czym sesje, w których którakolwiek z osób uczestniczących na sesji byłaby chora zostają przesunięte, aby nie zagrażały bezpieczeństwu i zdrowiu osób trzecich

Moja praca jest również moją pasją, co dla Was stanowi wspaniały bonus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie. Nie poganiam Was, rozpieszczam i goszczę. Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia przez nas wspaniałego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć dla Was wspaniałe portrety, które będą waszym dziedzictwem dla pokoleń. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.

bottom of page